Onnea Empo!

0
Liisa Peltonen on vastaanottanut Empon omakotiyhdistyksen standaarin tunnustuksena monivuotisesta hallitustyöstä muun muassa rahastonhoitajana. Kuvassa vasemmalla yhdistyksen puheenjohtaja Mika Tolvanen, oikealla sihteeri Pentti Häkkinen. Standaarin on suunnitellut alan ammattilainen Vesa Liipola yhdistyksen 40-vuotisjuhlaan, jota vietettiin vuonna 2003.
Liisa Peltonen on vastaanottanut Empon omakotiyhdistyksen standaarin tunnustuksena monivuotisesta hallitustyöstä muun muassa rahastonhoitajana. Kuvassa vasemmalla yhdistyksen puheenjohtaja Mika Tolvanen, oikealla sihteeri Pentti Häkkinen. Standaarin on suunnitellut alan ammattilainen Vesa Liipola yhdistyksen 40-vuotisjuhlaan, jota vietettiin vuonna 2003.

Empon omakotiyhdistys palkittiin hiljattain Kaarinan ympäristöpalkinnolla. Tuomaristo kehuu alueen viihtyisyyttä ja yhteisöllisyyttä. Oikeassa ovat: Empo on kaunis ja hyvin hoidettu asuinalue.

Lue Kaarina-lehdestä 13.11., mikä alueessa on hienointa yhdistyksen sihteeri Pentti Häkkisen mielestä.