Leila
Olen ihmetellyt, kun Kaarinantien ja Rakentajantien linja-autopysäkin opasteviitta on ollut maassa pitkällään koko kesän.
Ihmettelevä lenkkeilijä
Kunnostetut pyörätiet ovat hyviä, mutta en ymmärrä, miksi alikulkuja ei ole valaistu, kuten maanteiden tunneleita. Päivälläkin alikulku on pimeä ja turvaton. Toivottavasti edes nyt Turun puolella kunnostettavissa tämä huomioidaan.
Pyöräilevä eläkeläinen
Kaarina-lehti kertoi Hovirinnan rannan siististä vessasta ja siitä, että sähkölukot toimivat. Olisi ollut hyvä tietää, miten sinne sisään pääsee, jos tarvitaan sähkölukko siellä olemiseen.
Joskus hätäinen
Kaarina-lehden toimitus vastaa: Hovirinnan rannan vessaan pääsee nappia painamalla. Ovet avautuvat sähköisesti. Artikkelissa käytetty sana sähkölukko oli tosiaan harhaanjohtava.