Keskusta ja RKP julkistivat kunnallisvaaliehdokkaansa

0
Kaarinan keskustapuolueen puheenjohtaja Marko Heimonen kertoo keskustan tavoitteen vaaleihin olevan 25 ehdokasta. Hän on myös itse ehdokkaana.

Kaarinassa on julkistettu jälleen lisää kunnallisvaaliehdokkaita.

Keskustan ehdokaslistalla on tällä hetkellä kymmenen nimeä. Nykyisistä valtuutetuista Sanna Tähkämaa ja Raimo Erkkilä ovat pyrkimässä jälleen valtuustoon, samoin valtuuston varajäsen Kimmo Hollmén, joka toimii tällä hetkellä sosiaali- ja terveyslautakunnan puheenjohtajana.

Lisäksi keskustan ehdokkaina ovat Mirja Airio, Aliisa Haltsonen, Marko Heimonen, Juhani Korvensyrjä, Aimo Sillanpää, Marika Torvinen ja Juha Tuominen.

MyösKaarinan RKP nimesi ensimmäiset ehdokkaansa. Vaaleihin ovat lähdössä nykyinen valtuutettu Åsa Gustafsson sekä Charlotta Häggblom, Jouni Marttila ja Ulf Sourander.

Uusia nimiä ehdokaslistoille voi tulla 9.3. asti. Vaalipäivä on 18.4.