Kaarinan kirkolla annetaan tiistaina koronarokotuksia ilman ajanvarausta

0
Kaarinassa koronarokotusaikoja ei jää juurikaan käyttämättä. Kaarina-lehden arkistokuvassa terveydenhoitaja Aila Laitinen antaa Heikki Korhoselle koronarokotteen. Kuva on otettu helmikuussa.

Kaarinan kirkolla järjestetään jälleen huomenna tiistaina pop up -koronarokotustapahtuma. Tiistaina 6.7. kello 8.30-15.30 järjestettävä tapahtuma on tarkoitettu kaikille, joille rokotusajan varaaminen netin kautta on syystä tai toisesta hankalaa.

Tapahtuma on ilmainen, eikä edellytä ilmoittautumista. Rokotuspaikalle tarvitaan mukaan ainoastaan henkilöllisyystodistus tai Kela-kortti.

Viime viikon keskiviikkona järjestetyssä Kaarinan ensimmäisessä pop up -koronarokotustapahtumassa kävi rokotettavana 222 nuorta.