Tyrskähdykset: Ulkoilma- ja peseytymisongelmia

0

Kaarinan kouluista löytyy usein sisäilmaongelmia. Yli-Lemun alueella on puolestaan taas vaihteeksi paha ulkoilmaongelma. Sian lietelantaa ruiskutettiin helatorstain kunniaksi pelloille. Ulkona ei voi pitkään olla, kun alkaa jo päätä särkeä.

Lannanluoja

Uimahallin käyttövedessä on voimakkaita lämpötilan vaihteluja; suihkuvesi vaihtuu jääkylmästä polttavan kuumaan ja takaisin. Välissä pieni hetki, jolloin vesi on sopivaa ja pystyy peseytymään. Tätä jatkunut jo yli kuukauden. Milloinkohan korjataan?

Uimahallin asiakas

Kaistakikkailijat ovat taas toden teolla heränneet kevään edetessä. Onko todella niin kiire, että pitää suhata viivojen välissä ees sun takaisin samalla liikennettä vaarantaen? Olisi mielenkiintoista tietää, kuinka rutkasti moinen oikeasti aikaa säästää.

Varovasti nyt